تبلیغات
افسوس.....مردی و مردانگی هم افسانه شد - مطالب شهریور 1395


تاج‌محل از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده ‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 42170
چیدانه: تاج‌محل از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده ‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود. این بنا به دستور شاه‌جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی‌تبارش، به نام ارجمند بانو بیگم مشهور به ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱م در سفری جنگی به ‌هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده ‌است. خود شاه‌جهان نیز بعدتر در همان‌جا به خاک سپرده شد. همان‌طور که مشخص است، نام این بنا، ایرانی است. این ساختمان بر پایه مخلوطی از معماری ایرانی، هندی و اسلامی بنا شده ‌است. با ما همراه شوید و در تاج محل گشتی بزنید.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

تاریخ‌نگاران آن دوران، از این بنای یادبود با نام «روضه ممتاز محل» یاد کرده‌اند و برخی بر این نظرند که «تاج محل» مخفف «ممتاز محل» است. «پیتر ماندی»، جهانگرد اروپایی سده ۱۷ میلادی نیز در نوشته‌هایش از «تاجِ محل، ملکه دربار گورکانی» نام می‌برد. آغاز ساخت تاج‌محل سال ۱۶۳۲م (۱۰۴۲ ش) بوده و در سال ۱۶۴۷م (۱۰۵۷ ش) تکمیل شده ‌است.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

احمد لاهوری و برادرش استاد حمید لاهوری (سده یازدهم هجری) سرمعماران ایرانی سازنده تاج‌محل در هندوستان بوده‌اند. در برخی متون نیز از عیسی‌خان شیرازی و امانت‌خان شیرازی طغرانویس، که هر دو ایرانی بوده‌اند نام برده شده ‌است، که گویا خوشنویسی کتیبه‌های در و دیوارهای تاج‌محل به امانت‌خان واگذار شده ‌بوده ‌است.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

گیوین هامبلی، نویسنده کتاب «شهرهای هندوستان گورکانی»، می‌نویسد که ریشه‌های ایرانی تاج‌محل، نخستین و پایدارترین برداشتی خواهد بود که یک دانش‌پژوه رشته معماری اسلامی با دیدن این بنای یادبود حاصل می‌کند. به نظر او، تاج‌محل نمونه‌ای از معماری صفوی است و در واقع، نمایانگر حد اعلای نبوغ ایرانی در هنر معماری در خاک هند است. هامبلی با استناد به سخنان هرمان گوتز، کارشناس تاریخ هنر، می‌افزاید: «تاج‌محل از بهترین نمونه‌های معماری است که با ذوق و سلیقه صفوی انجام شده ‌است.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

در تاج‌محل موارد معدود انحراف از ارتدوکسی هنری صفوی را می‌توان مشاهده کرد که شامل «چتری‌های راجپوتِ» پیرامون گنبد و تفاوت‌هایی در تناسب میان گنبد و پایه آن می‌شود. گلدسته‌ها هم که احتمالا با الهام از آرامگاه «محمود خلجی» در «ماندو» ساخته شده‌اند، اندکی متفاوت‌اند. از غرایب روزگار است که که یکی از «عجایب جهان» که کمترین ارتباط را با هنر گورکانی (مغولی) دارد، به نمونه کلاسیک و نماد تمدن گورکانی تبدیل شده‌است.» گفتنی است تاج محل از سال ۱۹۸۳ جزو میراث جهانی یونسکو درآمده و در نظرسنجی بزرگ جهانی در سال ۲۰۰۷ میلادی که در ۸ ژوئیه همان سال نتیجه آن اعلام شد این بنا در شمار یکی از عجایب هفتگانه جهان در دوران حاضر شناخته شد.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

حال كه به طور كلی با این بنا آشنا شدید می‌خواهیم ۱۰ نكته جالب توجه را در مورد تاج‌محل با شما درمیان بگذاریم:

۱.   گفته می‌شود برای ساخت این بنا بیست هزار کارگر، استادکار، معمار، سنگ‌تراش، نقاش، فلزکار و جواهرتراش به ‌مدت بیست و دو سال از نقاط مختلف آسیا به‌خصوص ایران، شبه قاره هند، آسیای میانه و آناتولی شرکت داشته‌اند.

۲.  شاه‌جهان قصد داشت برای خود نیز آرامگاهی در کران دیگر «رود جمنا» و برابر آن بسازد و این دو بنا را با پلی به یکدیگر متصل سازد به ‌نشانه آنکه پیوند او و همسرش از جریان زمان هم در می‌گذرد. قرار بود که بر خلاف نمای تاج‌محل که از مرمر سفید است، آرامگاه شاه از مرمر سیاه باشد. اما سرنوشت بر این شد که آرامگاه دوم هرگز برپا نشود و شاه در کنار همسرش آرام گیرد.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

 ۳.  بنای تاج‌محل در ساعات مختلف روز رنگ‌های متفاوتی به خود می‌گیرد به طوری كه در هنگام صبح به رنگ صورتی، در عصر به رنگ سفید شیری، و در شب وقتی نور ماه روی آن می‌افتد به رنگ طلایی است. گفته می‌شود استفاده از چنین ایده‌ای در این بنا نشان‌دهنده ذات تغییرپذیر انسان است كه این مسئله در اخلاق و رفتار همسر شاه‌جهان كاملا نمود داشته است.

۴.  طراحی و اجرای این بنا ۱۷ سال به طول انجامیده است.

۵.   به نوشته تاریخ‌نگاران، شاه‌جهان در پی درگذشت محبوب‌ترین همراه زندگی‌اش خلعت شاهانه‌اش را به عبای سفید عوض کرد و یک سال سوگوار بود. شاهی که قبلا برای توسعه دامنه سلطنتش خون فراوانی ریخته بود، گوشه‌نشین شد و برای مدتی دخترش «جهان‌آرا» به امور دولتداری پرداخت. روایت حاکی است که موهای سیاه شاه جهان طی یکی دو ماه سوگواری سفید شد.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

 ۶.  در دو طرف بنای اصلی دو بنای کوچک‌تر و قرینه به‌ چشم می‌خورد که در سمت غرب یک مسجد سه‌گنبدی وجود دارد که از ماسه‌سنگ (قهوه‌ای مایل به قرمز) ساخته شده و در شرق بنایی است که زمانی از آن به عنوان مهمان‌سرا به کار می‌رفته‌ است.

۷.  هر چهار وجه تاج‌محل به صورت قرینه ساخته شده‌اند و در طراحی آن از اصول تقارن در معماری به زیبایی استفاده شده است.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

  ۸.  تاج‌محل آرامگاهی است با ۵۸ متر بلندی، ۵۶ متر پهنا که روی یک تخته عظیم ۱۰۰ متر در ۱۰۰ متر مرمرین ساخته شده ‌است. این بنای بزرگ، در یک باغ پهناور ۱۸ هکتاری قرار دارد، که در مرکز این باغ یک نهر آب طولانی وجود دارد که به شیوه باغ‌های ایرانی ساخته شده ‌است.

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

 ۹.  از بیش از هزار فیل برای جابه‌جایی و حمل و نقل مواد و مصالح مورد نیاز ساخت تاج‌محل استفاده شده است.

 ۱۰.  در طول شورش‌های سال ۱۸۵۷ در هند بسیاری از سنگ‌های قیمتی این بنا توسط انگلیسی‌ها از دیوارهای تاج‌محل جدا شد.


تاریخ : چهارشنبه 31 شهریور 1395 | 04:25 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
نتیجه تصویری برای تمدن
میگویند ایران 2500سال تمدن دارد✔️
دوستان ما 2500سال تمدن نداریم✖️

بلکه ما در 2500سال پیش متمدن بودیم●
https://telegram.me/joinchat/DOkvrz-G8IypkS6CMk3eBg
نتیجه تصویری برای تمدنتاریخ : چهارشنبه 31 شهریور 1395 | 04:19 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات


رسانه‌های آمریکایی: سو استفاده میلیونر ایرانی از کمک هزینه دولتی تهیه غذا
 


رسانه‌های محلی در ایالت اوهایو از سو استفاده یک تاجر میلیونر ایرانی و تقلب او برای دریافت کمک هزینه دولتی خرید غذا خبر می‌دهند.
علی پاسکال محوی متهم است که با تقلب در اعلام میزان درآمد خود از کمک ماهیانه مربوط به افراد کم درآمد سال‌ها استفاده کرده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
آقای محوی که 65 سال دارد فرزند ابوالفتح محوی از شاهزادگان قجری و پدر صنایع هلی‌کوپتر سازی ایران است که در دوران محمدرضا شاه پهلوی واسطه چند مورد معاملات اسلحه بین دولت ایران و صنایع تسلیحاتی آمریکا بود.

پلیس اوهایو گفته در بازرسی از محل اقامت آقای علی پاسکال محوی در شهر سنت لویسیا در ایالت اوهایو که ملکی میلیون دلاری است اسناد مالیکت املاکی با ارزش بالغ بر 110 میلیون دلار و همچنین هزاران دلار وجه نقد یافته است.
 این در حالی است که این میلیونر ایرانی تبار دست کم در 2 سال گذشته با تقلب در اعلام میزان درآمد و دارایی خود همواره از کمک هزینه دولتی برای تهیه غذا (فوود استمپ) استفاده کرده است.
مقامات ایالتی می‌گویند او همچنین مالک یک قایق تفریحی و هواپیمای اختصاصی است.
دادستان اوهایو که حکم قضایی لازم برای بازرسی از خانه این فرد را صادر کرده به روزنامه‌نگاران گفته:
 «این بسیار ظالمانه است که فردی که در خانه‌ای میلیون دلاری زندگی می‌کند، اصطبل نگهداری از اسب‌های اصیل دارد و ماشین‌های لوکس اروپایی می‌راند، از کمک‌های دولتی استفاده کند.»
آقای محوی دست کم متهم است بارها کمک هزینه 300 دلار در ماه برای تهیه غذا دریافت کرده و همچنین هزاران دلار هزینه‌های درمانی همسر و فرزندانش را به عهده دولت گذاشته است. در صورت اثبات تقلب ممکن است اداره مالیات ایالات متحده نیز بر علیه وی شکواییه ای صادر کند.
آقای محوی اتهامات علیه خود را به شدت رد کرده و گفته این درست است که او یک شاهزاده و از خانواده‌ای سلطنتی در گذشته ایران است
ولی سال‌هاست در آمریکا زندگی می‌کند و مطابق با قوانین محل اقامتش از خدمات دولتی به افراد کم بضاعت استفاده کرده است.

 او می‌گوید میلیونر نیست و آنچه به عنوان اسناد دارایی او مطرح شده فقط املاکی است که برای او ایجاد درآمد نمی‌کند.

این جنجال از وقتی آغار شد که در ماه فوریه گذشته واریز مبلغ کمک هزینه غذا به حساب آقای محوی قطع شد و او به این قطع واریز اعتراض کرد.
 در نتیجه این اعتراض و بررسی وضعیت وی مشخص شد او میلیونر بوده و تا کنون به ناحق کمک هزینه دریافت کرده است.

این درحالی است که بر اساس اسناد حساب‌های بانکی خانواده محوی ماهانه بالغ بر 8500 دلار درآمد داشته و همچنین از کمک‌های خیریه یک کلیسای محلی نیز استفاده می‌کرده است.

سو استفاده برخی خانواده‌های ایرانی در آمریکا از خدمات و حمایت‌های دولتی ویژه برای افراد کم درآمد موضوعی جدی است که بارها باعث شده تا کوشندگان اجتماعی ایرانی‌تبار به سودجویان در مورد ادامه این روند هشدار دهند.
این کوشندگان اجتماعی معتقدند برخی سو استفاده‌های ناشی از خساست و سودجویی ایرانیان آمریکا در استفاده از قوانین حمایتی در آمریکا، شرایط را برای دیگر هموطنانی که به حقیقت نیازمند کمک هستند سخت و سخت‌تر کرده است.
تاریخ : یکشنبه 28 شهریور 1395 | 03:06 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
اولین سال بدون حاجی مباركامسال چه خوب گذشت ،نه تجاوزی ، نه بی احترامی ،نه بی حرمتی ،نه ارز چند میلیاردی از كشور خارج شد ،نه گوسفندان بی زبان برای دور ریختن ذبح،نه تاجران عرب هجوم ایرانیان را در مال ها دیدند و نه آسمانی به زمین آمد شیطان هم با اینكه سنگش نزدیم به مانند همان شیطان سنگ خورده كینه دارد ..... چه زیباتر خواهد شد سال بدون حاجی وقتی كه با ازدواج دوجوان حاجی شویم یا به ساخت پناهی برای كودك یتیم یا آنكه درد مادری را كم كنیم از پی حقارت ناتوانی ادامه زندگی یا درد پدری را در پی نداشتن هزینه عمل جراحی و شاید ساخت پلی برای نگه داشتن انگشتان كودكان روستای گاودانه و یا تجهیز مدرسه ای برای دوباره نسوختن دسته گلهایی ایران زمین در روستای درودزن كه زیبایی علم را با بی مسئولیتی ما به نادانی سپردند و یا ایجاد لحظه ای دلخوشی برای بچه های كار ایران زمین و یا .....گاهی وقتا عمل اتاتورك در ذهنم تردد میكند و به این می اندیشم كه مسلمانی كه همسایه اش نیازمند باشد و شب به خواب رود مسلمان نیست پس چطور حج بر او واجب؟

تاریخ : یکشنبه 28 شهریور 1395 | 03:03 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
‌فرهنگ ما ایرانیان روز کاشتن درخت
(سرو ۴۰۰ ساله )

فرهنگ اعراب کشتن گوسفند

اگر میخواهی با کشتن یک گوسفند
اتفاقی خوب برات رقم بخوره...

پس بهتره گوسفند درون خودت را
قربانی کنی

https://telegram.me/joinchat/DOkvrz-G8IypkS6CMk3eBgتاریخ : سه شنبه 23 شهریور 1395 | 03:31 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
تن ها حراج ...
پرده ها پاره ...
 خواسته ها شهوت آلود ...
نگاه ها پر از هوس ...
عشق در پول ...
عشق در صدای فنر تخت ها ...
عشق در ماشین ها ...
عشق در تعداد عمل ها ...
هه ...
چه تلخ ...
من عاشقم ، تو عاشقی ...
لیلی و مجنون هم عاشق بودند ...
الحق که جای لیلی و مجنون در همان افسانه هاست ...
هی !لیلی !!! همان جا بمان ...
این جا نسل مریم را به کثافت کشیدند ...
 هی ! مجنون !!! هرگز از افسانه هایت بیرون نیا ...
این جا خواهر و مادر ناموس هستند ...
ناموس دیگران ...
بدن ...
هوس ...
 عشق بازی ...
 اینجا "زن" "مرد" که نه دیگر وجود ندارد ...
اما نر و ماده ها هم این جا ...
نام نر و ماده را به گند کشیدند.....
 بوی گند خیانت تمام شهر را گرفته…!
 مردهای “چشم چران”
زن های “خائن”
پسرهای “شهوت ران ”
دخترهای “پول پرست”
 پس چه شد آدمیت؟؟؟
چیدن یک سیب و اینهمه تقاص؟!!!!!!

https://telegram.me/joinchat/DOkvrz-G8IypkS6CMk3eBgتاریخ : سه شنبه 23 شهریور 1395 | 03:31 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
ساپۇرٺــــ ۷ ٺــــۇمڹ
ماڼٺــــۇ جڵو باز ۳۰ ٺــــۇمڹ
شاڸ نخــــے ف ٺــــۇمڹ
هـــه ېه دافـــــــــــــ عاڵـــے شدے
؟? یه نصیحٺــــ برا پسرااا                                    
••●دنبآل دختــَرے برید ڪه  شــَلوآر مآرڪ بپوشہ ؛
نہ سآپـــورت هفٺـــــ ٺومنــے ..??

••●ڪــَتونے مآرڪـــ بپوشہ تآ آخـَـر دنیــآ بآهآٺـــــ بیــآد ؛
نــَـہ ڪــــفش دہ سآنتے ڪہ اگہ مآشیـڹ ندآشتے بپیچـوندٺـــــ ..??

••●مآنتــو  ســآدہ و شیڪــ بپوشہ ڪہ
خیآلت رآحـَـت بآشہ وقتے بیــروڹ خونـَـس ؛
نــہ مآنتــــو جلــوبآز و جلفــــــ ڪہ تـَـنت بلــرزہ وقتے یہ متـــر ازت دور میشہ ..??

••●دنبــآل دختــَــرے بریـد ڪہ هولـــــت بدہ تو زندگے وبخواداقاااااش باشے؛
نہ دختـــَــرے ڪہ بآ گیـردآدنآ و مخآلفـَـتآش ،،
جلــو پیشرفتتــــــو بگیرہ وبشـــے زیدش ..??

••●دنبـآل دختـَـرے بآش ڪہ سـَـر سفـرہ خآنوآدش نشستـہ ؛
نہ دختـَـرے ڪہ با هراشغالی توسفره خونه نشسته....

https://telegram.me/joinchat/DOkvrz-G8IypkS6CMk3eBg


تاریخ : سه شنبه 23 شهریور 1395 | 03:30 ب.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
میدانید چرا بهترین کشور دنیا ایرانه  به این دلیل دینی که با خوردن آب در ملاعام به خطر بیفته،
 ولی خوردن حق مردم تکونش نده،
 دین نیست،
توهمی است برای عوام و نعمتی است برای خواص...

ﻧﺰﺩﯾﮏ ٣٨ ﺳﺎﻟﻪ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﺭ ﺩﻋﺎ ﻭ ﻋﺰﺍ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻧﺎﻟﻪ ﻭ ﻧﻔﺮﯾﻦ ﮐﺮﺩﯾﻢ...

٨ ﺳﺎﻝ ﺑﺎ ﻧﺼﻒ ﺩﻧﯿﺎ ﺟﻨﮕﯿﺪﯾﻢ...

15 ﺳﺎﻟﻪ ﺩﺭ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﻫﺴﺘﯿﻢ...

ﭼﻪ حکمتیه ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﻫﻤﮥ ﺩﻧﯿﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻣﯿﮑﻨﻦ؟

ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻗﻄﺐ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻣﯿﺸﻪ...

ﺩﺑﯽ ، مركز تجاری ﺁﺳﯿﺎ ﻣﯿﺸﻪ...

ﮐﺮﻩ ﺟﻨﻮﺑﯽ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺍﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺭﺍ ﻣﺎﻝ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﯿﮑﻨﻪ...

ژاپن کل بازار الکترونیک جهان رو به خودش اختصاص میده...

ﻗﻄﺮ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﺗﺮﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﯿﺸﻪ...

ارمنستان اولین درآمدش صادرات برق به ایران میشه...

تایلند اولین مشتری توریستش ایرانیها میشن...

اسپانیا زعفران ایران رو میگیره و اولین درآمدش صادرات زعفران به دنیا میشه...

اونوقت......

ﻣﺎ ﺍﺯ ﺳﻮﻣﺎﻟﯽ ﻭ ﺑﻨﮕﻼﺩﺵ ﻓﻘﯿﺮ ﺗﺮ ﻣﯿﺸﯿﻢ...

ﺗﻮ ﺻﻒ ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﻣﯿﻤﯿﺮﻧﺪ...

كجای ﮐﺎﺭ ﻣﺎ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﯿﺴﺖ؟

اگر خرمشهر را خدا آزاد كرد،
بگذارید فلسطین را هم خدا آزاد كند...

مگر خدای ما با خدای آنها فرق میکند؟

در ایران باستان ٬ هنگامی کودکی به دنیا می آمد ٬ درختی در زمین می کاشتند
اکنون که کودکی زاده می شود ٬ خون حیوانی را به زمین می ریزند...

بزرگترین حقارت تاریخ، یخ زدگی مغزانسانهاست...


مرغ نخورید ، هورمون دارد...

سوسیس کالباس نخورید ، نیترات دارد...

لبنیات نخورید پالم دارد...

آبلیمو صنعتی نخورید آب لیمو ندارد...

آب معدنی نخورید مواد نگه دارنده خطرناک دارد...

شیر نخورید وایتکس دارد...
 
سیب رو باپوست  نخورید مواد سرطانزا دارد...

برنج نخورید آرسنیک دارد...

بنزین ما سرطان زاست...

اصلا هیچی نخورید چون مملکت صاحب ندارد...

شهربازی نروید ، اگر می روید وسایلش ایمن نیست...

هواپیما تا مجبور نشدید سوار نشوید...

توی تهران نفس نکشید و از خونه بیرون نروید چون پارازیت سرطانزاست...

سرطان هم نگیرید،چون احتمالاً مورد اسیدپاشی قرار می گیرید...

از طرف دیگر برق کم مصرف کنید تا ما صادرش کنیم...

گرم بپوشید گاز زیاد مصرف نکنید،
 برایتان خوب نیست ما صادرش می کنیم...

ماشین خارجی گران است نخرید ،
لگن ساخت داخل را گران بخرید برایتان خوب است امکان رفتن به بهشت را زودتر برایتان فراهم می کند...

فقط "بچه زیاد بزایید" چون ایران جای خوبی است...

ربا و نزول خواری حرام ترین اعمال است اما اگر بروید از بانک انصار (بانک سپاه) وام با بهره ۳۵ درصد بگیرید حلال می شود...

صدا و سیما آلات موسیقی را از پشت در و دیوار و ۶ گلدان نشان می دهد چرا که می گویند نمایش آلات موسیقی حرام است،
اما اگر ۱۲۰ هزار تومان بدهید و بروید کنسرت برج میلاد آن موقع حلال می شود...

سرزمین عجایب اینجاست که هر حرامی با پول حلال می شود...

اگر فقرا جایی جمع شوند ، می شوند "باند" ،

اما اگر ثروتمندان جایی جمع شوند می شود "جلسه" ،

اگر فقیر دزدی کند ، می شود "سرقت" ،

اما اگر ثروتمند دزدی کند ، می شود "اختلاس" ،

در دنیایی که حتی مفاهیم هم با مقدار پول که در جیب است ، عوض می شود ، به دنبال ( عدالت ) هستیم ؟؟؟

تاریخ : دوشنبه 1 شهریور 1395 | 07:17 ق.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
این دخــــترایی که چشماشون هرروز به آبی  و... عسلی و خاکستری

 و تغییر نمیکنه ... و همیشه یه رنگه !!

اینایـــی که اسپورت می پوشن جا "کالج" و پاشنه بلند !

اینایی که هیچ وقـــــــــت نگران پاک شدن رژ لبشون نیستن !

اینایی که موهاشـــــــــــون همیشه یه رنگه !

اینایی که همیشه با حجابن با حیا و باوقارو نجیبن!

اینایی که فرت و فرت سمفونی "ایـــش" "ایـش" راه نمیدازن.

این دختــــــرایی که هیچ وقت "خَـزه" و "جواده" نمیاد تو دهناشون.

ایـــــن دختـــرایی که تنهایی رو به با ی پسر بودن ترجیح میدن

پــــــول و مــــاشین و قیـــــافه واسَشــــون مهــــــم نیســــــــــت

قـــــــــــدر اینا رو بدونید، اینا خیـــــلی خوبن حیفن خیلی خانومن!

تاریخ : دوشنبه 1 شهریور 1395 | 07:16 ق.ظ | نویسنده : علیرضا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.